پایان مراحل داوری پنجمین جشنواره «نسیم کلمات» تا ۱۵ اسفند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اخلاق، زهره حبیب‌اله‌پور، دبیر اجرایی جشنواره داستان کوتاه «نسیم کلمات» گفت: در پنجمین دوره جشنواره «نسیم کلمات» که با موضوع «از خود گذشتگی» با محوریت آیات قرآن کریم و احادیث ائمه معصومین(ع) به عنوان ملاک فکر اولیه نگارش داستان که فراخوان آن از اوایل فصل زمستان سال‌جاری انجام شده بود، ۳۲۴ اثر در قالب داستان کوتاه در سطح شهر تهران به دبیرخانه جشنواره ارسال است.
 
وی افزود: ۳۲۴ داستان کوتاه واصله به دبیرخانه جشنواره، در سه مرحله مورد داوری قرار می‌گیرند و ۱۷۰ اثر که شرایط فراخوان جشنواره را داشته‌اند به مرحله دوم راه یافته و از ۲۳ بهمن‌ماه نیز مرحله دوم داوری که محورهای آن توجه به محتوای داستان و فاکتورهای داوری اعم از توجه به فکر اولیه و محور جشنواره، استفاده از تکنیک و توجه به جذابیت‌های داستانی و مرتبط بودن داستان با موضوع در حال داوری بوده، در حال انجام است.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره ادبی «نسیم کلمات» بیان کرد: سومین و آخرین مرحله داوری نیز از ۵ اسفندماه آغاز می‌شود که در این مرحله هیات داوران به سرپرستی ابوالفضل درخشنده، دبیر علمی جشنواره، فاکتورهای داوری اعم از جذابیت تکنیک‌های داستان‌نویسی، استفاده از ضرب‌آهنگ متناسب داستانی، زمان و مکان داستانی و توجه تکنیکی به لحن و نثر داستان، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و براساس امتیاز، نفرات برگزیده تا ۱۵ اسفندماه انتخاب می‌شوند.

حبیب‌اله‌پور درباره زمان برگزاری آیین اختتامیه جشنواره نیز گفت: آیین اختتامیه پنجمین جشنواره «نسیم کلمات» پنجشنبه ۱۹ اسفندماه خواهد بود. علاوه بر اهدای هدایا، با مشارکت «کانون زنگ داستان» آثار برتر در قالب کتابی توسط فرهنگسرای اخلاق منتشر می‌شوند و به نویسندگانی که اثرشان در کتاب جشنواره منتشرشود نیز لوح تقدیر و هدیه فرهنگی تعلق می‌گیرد.

پایان مراحل داوری پنجمین جشنواره «نسیم کلمات» تا 15 اسفند