آپارتمان مشهد و راهی به سوی آینده

در مشهد با وجود ساخته شدن هتل های بسیار و درجات بالای آن ها این روزها هتل آپارتمان مشهد گره گشای کار مسافرین عزیز است . قرار بود سری بزنیم به شاندیز . . . . بله شاندیزی که این روزا در سراسر ایران نامش بر سر زبان هاست . . . شاندیز از قدیم الایام به علت ششلیک نابش نامش بر سر زبان ها بود اما پدیده چند سالی بود که نام ان را بر سر زبان ها جاری کرده بود و همه به این شهر به یک منبع سود اوری می نگریدند . اما به نگاه مواجه شدن پدیده با چالش عده ای از هم میهنان با مشکل مواجه شدند که امید داریم انشالله مشکلاتشان مرتفع گردد . بگذریم از دوراهی شاندیز طرقبه وارد راه سمت راست می شویم و به سمت شاندیز به حرکت در می اییم …. در فاصله اندکی پس از دو راهی شاندیز طرقبه به سرزمین موج های خروشان می رسیم که بزرگترین مجموعه ابی سرپوشیده ایران است . این مجموعه در دو بخش مجزا هم زمان پذیرای بانوان و اقایان است . بعد از ان به خانه مدرن پاسارگاد می رسیم . این مجتمع که روزگاری قرار بود بازار مبل مشهد گردد این روزها خاک می خورد و تعطیل است .

حال پس از رزرو هتل مشهد به ادامه مسیر می پردازیم . در ادامه مسیر به روستای ویرانی می رسیم . سازمان میراث فرهنگی و گردشگری طرقبه شاندیز در این منطقه قرار دارد هم چنین بقعه متبرکه ویرانی نیز در این جا واقع گردیده است .

بازارهای مبلمان نیز خودنمایی می کند در پس این نمایشگاه های مبلمان روستای نهفته است و در ان انواع و اقسام کارگاه ها در ارتباط با مبل مشغول به کار هستند . پس از ویرانی به یک سراهی به نام سه راهی حسن اباد می رسیم که راه سمت راست ان به سمت شهرک صنعتی توس و نیروگاه توس می رود  . بعد از ان مجموعه ویلاهای پرستو واقع گردیده است …. در روبروی این مجموعه دهکده شاندیز واقع گردیده است . دهکده شاندیز درمیان سه کوه که با انبوه درختان کاج احاطه شده است . مجوعه ای قابل تحسین می باشد که به یک محلی توریستی تفریحی فرهنگی تبدیل گشته است .

پس از عبور از این منطقه به یک پل میرسیم که از زیر ان رودخانه شاندیز در حال عبور است . . . . این رودخانه خود از ادغام چند رودخانه دیگر به وجود امده است اما باز هم نباید از هتل های مشهد غافل گشت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *